GRUPA SPORTU KONNEGO

Grupa Sportu Konnego

Grupa Sportu Konnego

prowadzi szkolenie jeźdźców posiadających Srebrną Odznakę Jeździecką, którzy chcą startować w zawodach regionalnych w ujeżdżeniu i skokach. Celem szkolenia jest przygotowanie do startów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – WKKW. Jeźdźcy trenują przez cały semestr na jednym konie. Konie te mają większe możliwości i umiejętności wymagane podczas szkolenia na tym poziomie.
 
 

GSK swoją nazwą nawiązuje do grupy sportowej działającej w Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu w okresie międzywojennym. Wysoki poziom wyszkolenia oficerów kawalerii II RP był powszechnie znany. Jeźdźcy należący do grupy wyróżniali się doskonałą techniką, wiedzą, odwagą, elegancją i sznytem jeździeckim. Osiągali sukcesy na hipodromach na całym świecie.

Ponieważ sport jeździecki wymaga cech charakteru jakie posiadali kawalerzyści z Grudziądza , chcielibyśmy, aby wszyscy jeźdźcy GSK mieli ich za wzór jeździecki do naśladowania.

Wbrew pozorom posiadanie własnego konia, szczególnie przez młodych jeźdźców jest ograniczające i uciążliwe. Często można spotkać tzw "jeźdźca jednego konia". To znaczy, że młody jeździec przez długi czas jeździ na jednym swoim koniu, a wsiadając na innego kompletnie nie może się z nim porozumieć. Powstają problemy i frustracje wynikające z małego doświadczenia jeździeckiego. Trenując w GSK, jeździec szkoli się tak samo intensywnie jakby miał swojego konia, ponieważ jest on do jego dyspozycji. Będąc w GSK odpada jeźdźcowi oraz rodzicom rozwiązywanie problemów typu: kto ma na koniu jeździć podczas wyjazdów wakacyjnych lub ferii? opieka weterynaryjna, zamawianie kowala, naprawy sprzętu, korekta konia przez doświadczonych jeźdźców i koszty z tym związane.

Informacje podstawowe:

 

 • Semestr zimowy trwa: 03.09.2019 - 07.02.2020, semestr letni: 25.02-2020-26.06.2020
 • Regulamin: Szczegółowe zasady działania GSK są opisane w Regulaminie Zajęć Szkolnych. Dostępny na stornie internetowej Szkoły oraz powieszony w Szkole. 
 • Opłaty: http://szkolasportowkonnych.pl/index.php/23-wazne-informacje/28-cennik
 • Grupy: 3 osobowe, jeźdźcy dobierani są do grupy wg poziomu zaawansowania, wieku oraz aspiracji sportowych.
 • Treningi: 2 razy w tygodniu w zależności od grupy. Opuszczanie treningów nie powoduję zwrotu pieniędzy za nie. W przypadku odwołania jazdy do godziny 20.00 dnia poprzedniego (w weekend do godziny 16:00), jest możliwość odrobienia treningów w ciągu 4 tygodni od nieobecności. 
 • Konie: zawodnicy trenują na koniach wyłącznie z GSK.
 • Szkoleniowiec: GSK prowadzą najbardziej doświadczeni instruktorzy SSK, każdą grupę prowadzi jeden z nich przez cały semestr, prowadzone są także konsultacje z uznanymi trenerami zapraszanymi do Szkoły.
 • Zawody: w programie szkolenia przewidziany są regularne starty w zawodach we wszystkich konkurencjach jeździeckich.
 • Uwaga! Koszty związane ze startem są kosztami dodatkowymi i nie wchodzą w skład opłaty semestralnej. 
 • Wymagania wobec kandydatów: SOJ, umiejętności pozwalające na samodzielną pracę z koniem, chęć oraz umiejętności do czynnego udziału w zawodach jeździeckich na poziomie regionalnym we wszystkich konkurencjach jeździeckich, zaangażowanie i determinacja do trenowania w ciągu całego semestru. O przyjęciu do grupy decyduje instruktor prowadzący w porozumieniu z kierownikiem wyszkolenia Szkoły. 
 • Grafik: http://szkolasportowkonnych.pl/index.php/ludzie-i-konie/grafik-zajec

 

ZAPISZ SIĘ:

KALENDARZ SZKOLNY

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31