JAZDY REKREACYJNE

JAZDY REKREACYJNE

Nieważne ile masz lat, jak długo jeździsz konno czy zaczynasz swoją przygodę. Mamy, świadomość jak ważna jest rola trenera - instruktora na każdym etapie nauki. Przykładamy duża uwagę do kwestii efektywnego i bezpiecznego treningu, opartego na rzetelnej wiedzy merytorycznej i metodycznej szkoleniowca.  Do każdego jeźdźca dostosowujemy formę treningu, konia oraz instruktora. Jeźdźców do grup treningowych dobieramy pod względem : umiejętności, wieku oraz różnych motywacji do nauki jazdy konnej.

Treningi dla dzieci (30 minut), „oprowadzanki” - spacery w siodle – pierwsza przygoda z końmi zawsze jest wielkim przeżyciem dla młodych adeptów jeździectwa. Dlatego każdy poznaje swojego czworonożnego przyjaciela najpierw podczas czyszczenia. Po znalezieniu się na końskim grzbiecie przy asekuracji instruktora, każdy jeździec przyzwyczaja się do jego ruchu i widoku z nowej perspektywy. Na początek dla najmłodszych proponujemy 15 – 30 min. zabawy w siodle.

Treningi na lonży ( od 6 lat) - Gdy już każdy zapozna się ze swoim czworonożnym przyjacielem i poprawi swoją kondycję, można przystąpić do nauki jazdy na lonży (długiej lince). Koń chodzi dookoła instruktora, a jeździec stawia pierwsze kroki w stępie i kłusie wykonując przy tym ćwiczenia poprawiające koordynację i równowagę na koniu. Treningi trwają 60 min. W ramach treningu prowadzimy naukę czyszczenia, siodłania i obchodzenia się z koniem. Wyjeżdżamy też na spacery do pobliskiego lasu. Nowe miejsce, urozmaicony teren to ciekawa odmiana od codziennej pracy na ujeżdżalni. Pokonując wjazdy i zjazdy młodzi jeźdźcy ćwiczą zrównoważony dosiad.

Jazdy rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych – kierowane są do grupy osób, których podstawowym źródłem motywacji do nauki jazdy konnej jest radość z kontaktu z końmi i poszukiwanie harmonijnej łączności z nimi. Celem jest nauczyć się jeździć konno tak, aby bezproblemowo porozumieć się z koniem oraz czuć się na jego grzbiecie pewnie i komfortowo. Prowadzimy zajęcia grupowe - treningi trwają 60 min, w grupach do 4 osób lub zajęcia indywidualne - 60 minut

ZAPISY NA JAZDY REKREACYJNE

Szkoła prowadzi także szkolenie dla osób chcących uprawiać jeździectwo rekreacyjnie lub dopiero rozpoczyna przygodę z jeździectwem. Jazdy rekreacyjnie prowadzone są w systemie karnetowym.
Cztery kroki, aby zapisać się na jazdę rekreacyjną:

  • Zapoznać się z REGULAMINEM ZAJĘĆ REKREACYJNYCH oraz ich rodzajem.
  • Zadzwonić do sekretariatu Szkoły: (0048) 513 489 275 i  umówić się na jazdę próbną – koszt pierwszej jazdy to 75 zł.
  • Po jeździe ustalić stały dzień oraz godzinę zajęć.
  • Opłacić karnet przelewem na konto Szkoły.

 

 

ZAPISZ SIĘ:

KALENDARZ SZKOLNY

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30