SEKCJA PIERWSZY KROK

Sekcja Pierwszy Krok

prowadzi zajęcia dla jeźdźców przygotowujących się do egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką, którzy poruszają się w trzech chodach. Treningi prowadzone są w grupach 3 osobowych, jeden trener prowadzący przez cały semestr, różne konie. Jeźdźcy w trakcie semestru mogą brać jeden raz w Kampinoskich Spotkaniach Jeździeckich.

Informacje podstawowe:
  • Semestr zimowy trwa: 03.09.2020 - 15.01.2021, semestr letni: 02.02-24.06.2021
  • Regulamin: Szczegółowe zasady działania SPK są opisane w Regulaminie Zajęć Szkolnych. Dostępny na stornie internetowej Szkoły oraz powieszony w Szkole.
  • Opłaty: Cennik
  • Grupy: 3 osobowe, jeźdźcy dobierani są do grupy wg poziomu zaawansowania i wieku.
  • Treningi: 2 razy w tygodniu w zależności od grupy – minimum jeden trening odbywa się dni robocze: wtorek – piątek. Opuszczanie treningów nie powoduję zwrotu pieniędzy za nie. Jest możliwość odrobienia treningów w ciągu 4 tygodni od nieobecności.
  • Konie: uczniowie trenują na różnych koniach, aby zdobyć jak największe doświadczenie
  • Szkoleniowiec: grupę prowadzi jeden szkoleniowiec.
  • Zawody: w programie szkolenia przewidziany jest 1 start w semestrze każdego ucznia. Uwaga! Koszty związane ze startem są kosztami dodatkowymi i nie wchodzą w skład opłaty semestralnej.
  • Wymagania wobec kandydatów: opanowanie podstawowych umiejętności poruszania się w stępie, kłusie i galopie, samodzielne przygotowanie konia przed i po treningu, gotowość do udziału w treningach min. dwa razy w tygodniu.
  • Grafikgrafik sekcji

O przyjęciu do grupy decyduje instruktor prowadzący w porozumieniu z kierownikiem wyszkolenia Szkoły.

Zakres szkolenia praktycznego w SPK:
  • doskonalenie prowadzenia konia w stępie, kłusie i galopie;
  • wykonywanie podstawowych figur na czworoboku
  • nauka skoków w szeregu gimnastycznym
  • nauka jazdy na parkurze
  • podstawy jazdy terenowej (jeśli godziny jazdy pozwalają)