SEKCJA PRZEDSZKOLE JEŹDZIECKIE

Sekcja Pierwszy Krok

Sekcja PRZEDSZKOLE JEŹDZIECKIE

prowadzi zajęcia dla najmłodszych jeźdźców, którzy ukończyli etap nauki na lonży i potrafią samodzielnie przygotować konia do jazdy. Na treningach poruszają się samodzielnie stępem i kłusem. Rozpoczynają naukę galopu. Treningi prowadzone są w grupach 2 osobowych, jeden trener prowadzący przez cały semestr, różne konie. Jeźdźcy w trakcie semestru mogą brać co najmniej jeden raz w wewnętrznych zawodach jeździeckich – w konkursie „ pierwszy krok”. Jeźdźcy przygotowywani są do zdobycia odznaki PZJ "Jeżdżę konno".

Informacje podstawowe:
  • Semestr zimowy trwa: 03.09.2020 - 15.01.2021, semestr letni: 02.02.2021 - 24.06.2021
  • Regulamin: Szczegółowe zasady działania SPJ są opisane w Regulaminie Zajęć Szkolnych. Dostępny na stornie internetowej Szkoły oraz powieszony w Szkole.
  • Opłaty: Opłata semestralna obejmuje usługi zawarte w regulaminie zajęć szkolnych. Jest możliwość opłaty w dwóch ratach. Opłata za dany semster znajduję się w Cenniku
  • Grupy: 2 osobowe
  • Treningi: 2 razy w tygodniu  – minimum jeden trening odbywa się dni robocze: wtorek – piątek.
    Opuszczanie treningów nie powoduję zwrotu pieniędzy za nie. Jest możliwość odrobienia treningów w ciągu 4 tygodni od nieobecności.
  • Konie: uczniowie trenują na różnych koniach i kucach szlachetnych, aby zdobyć jak największe doświadczenie.
  • Szkoleniowiec: grupę prowadzi jeden szkoleniowiec posiadający odpowiednie uprawnienia.
  • Zawody: w programie szkolenia przewidziany jest min: 1 start w semestrze (letnim) każdego ucznia. Uwaga! Koszty związane ze startem są kosztami dodatkowymi i nie wchodzą w skład opłaty semestralnej.
  • Wymagania wobec kandydatów: opanowanie podstawowych umiejętności poruszania się w stępie i kłusie, galop na lonży, samodzielne przygotowanie konia przed i po treningu, gotowość do udziału w treningach min. dwa razy w tygodniu.

O przyjęciu do grupy decyduje instruktor prowadzący w porozumieniu z kierownikiem wyszkolenia Szkoły.

SEKCJA

TERMIN

SZKOLENIOWIEC
WOLNE
MIEJSCA

Zakres szkolenia praktycznego w SPJ:
  • prawidłowe podejście do konia;
  • odczytanie i interpretacja reakcji konia;
  • prowadzenie w ręku, wiązanie siodłanie i kiełznanie;
  • podstawowe dopasowanie rzędu;
  • prowadzenie konia w stępie i kłusie we wszystkich rodzajach dosiadu
  • nauka zagalopowań, galopu na lonży i samodzielnie
  • oddawanie pojedynczych skoków z kłusa
  • wykonywanie podstawowych figur na czworoboku