Zimowe Zgrupowanie Jeździeckie 2020

Zimowe Zgrupowania Jeździeckie skierowane są do dzieci i młodzieży lubiącej aktywność oraz chcącej rozwijać swoje umiejętności jeździeckie.

MZJ charakteryzują się intensywnym harmonogramem dnia. W związku z tym na zgrupowaniach panuje dobra zabawa oraz dyscyplina. Kadra instruktorska angażuję się w 100 % w prowadzenie treningów oraz zajęć programowych i tego samego oczekuje od uczestników.

Naszym celem jest rozwój i nauka przez zabawę. Podejmowanie wyzwań i chęć pracy nad sobą to podstawowe cechy dobrego jeźdźca, które kształtujemy wśród uczestników.

Po raz kolejny zgrupowanie zimowe obędzie się w Sportowym Klubie Jeździeckim - Poczernin. Ośrodek dysponuje wspaniałą infrastrukturą jeździecką. Posiada dwie kryte ujeżdżalnie o wymiarach 25 x 60m i 20 x 40m, stajnię na 45 koni, dwie myjki, salę kominkową z widokiem na krytą ujeżdżalnie oraz dwu-osobowe pokoje z łazienkami. Warunki do trenowania są wyśmienite. A tamtejsza kuchnia słynie z pysznych domowych pierogów.

Terminy:
  • I turnus: 08.02-15.02.2020 – ilość wolnych miejsc: 19 kadra: Olga Blusiewicz, Katarzyna Grabowska, Zuzanna Szymańska
  • II turnus: 16.02-23.02.2020 - ilość wolnych miejsc: 19 kadra: Barbara Biedrzycka, Magdalena "Opos" Zamojska, Magdalena Pawluczyk
  • Cena: 1990 zł/turnus. Zniżka dla uczniów sekcji sportowych (SPK, SSP, GSK, GMS) – 100 zł. Przy wpłacie zaliczki do 01.12 zniżka 90 zł.
  • Cena obejmuje:
  1. 7 dni obozowych z noclegiem i wyżywieniem ( trzy posiłki dziennie)
  2. 12 treningów w 3 osobowych grupach
  3. intensywne zajęcia programowe,
  4. ubezpieczenie NNW,
  5. stałą opiekę 3 osób kadry,
  6. koszulkę ze zgrupowania,
  7. bezpieczną zabawę
  8. dodatkowej opłacie podlega przystąpienie do egzaminy na odznaki jeździeckie PZJ - 150 zł (jeśli zbierze się wystarczająca grupa)
Opis zgrupowania:

Na zgrupowaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 3 osobowe według poziomu umiejętności jeździeckich. Dla każdej grupy cele są trochę inne, dostosowane do poziomu umiejętności. Również każdy uczestnik ma odmienne aspiracje, potrzeby i upodobania, które są dla nas bardzo istotne. Mając świadomość tych różnic stworzyliśmy program ZZJ dopasowany do każdej grupy treningowej. Mimo to, główne cele ZZJ są takie same dla wszystkich uczestników:

• 12 treningów z jednym koniem: pod siodłem oraz z ziemi
  • przygotowanie do wiosennego sezonu startowego
  • poznanie zasad treningu koni
  • poznanie naturalnych zachowań i psychiki koni
  • praca nad poprawą dosiadu
  • zwrócenie uwagi na biomechanikę ruchu konia
  • poznanie zagadnień teoretycznych i praktycznych na odznaki PZJ
  • wszechstronne szkolenie jeźdźca poprzez trening ujeżdżenia, skoków
  • opanowanie podstawowych prac stajennych (karmienie koni, czyszczenie boksów, pielęgnacja sprzętu)
  • rozwijanie zaradności i pracy w zespole
  • egzaminna odznakę PZJ na koniec turnusu (jeśli zbierze się odpowiednia grupa)
Co należy zabrać?
  • rzeczy do jazdy konnej – najważniejszy kask, mile widziana kamizelka ochronna,
  • buty w teren, odzież do zniszczenia,
  • ciepły sweter i skarpetki, notatnik, dres,
  • kapcie na zmianę.
Czego nie zabieramy?
  • telefonów komórkowych!!!, komputerów, tabletów, sprzętu grającego.
    Na zgrupowanie  uczestnicy nie zabierają telefonów komórkowych. Kontakt telefoniczny jest możliwy przez kierownika zgrupowania.
  • Sprzęt ten będzie umieszczany w bezpiecznym miejscu.
  • Zwracany będzie uczestnikom przed wyjazdem.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

UWAGA: W pierwszeństwo w zapisach mają jeźdźcy Szkoły Sportów Konnych od 19.11 (wtorek) OD 9:00!!!! Dla jeźdźców spoza Szkoły zapisy rozpoczynają się od 26 listopada.

1. WYSŁAĆ MAILA, w treści należy zawrzeć: imię i nazwisko uczestnika, turnus (I lub II), numer pesel, wzrost, jeśli nie są Państwo naszymi klientami prosimy o podanie poziomu umiejętności uczestnika (na obóz przyjmujemy osoby poruszające się samodzielnie w trzech chodach).
  2. Po otrzymaniu maila, wyślemy potwierdzenie przyjęcia oraz umowę i kartę kwalifikacyjną, które należy wypełnić i dostarczyć do biura stajni.
  3. Ostatecznym potwierdzeniem zapisu jest wpłata zaliczki 500 zł w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia na maila.
    numer konta: 95 1050 1038 1000 0091 1912 6168
  4. Pozostałą kwotę należy wpłacić na konto do dnia rozpoczęcia turnusu lub przywieźć na zgrupowanie.
  5. Na wszelkie pytania odpowie Zofia Klimaszewska. Proszę dzwonić do biura szkoły lub pod numer: 691 891 431

Styczeń 2020